[hlSlogan]
6S İLE KAYIP GİDERME
Eğitim Veren Firma
KALDER İZMİR ŞB
Eğitimen Hakkında
Dilara Karaçoban
Tarih
18.12.2017 - 18.12.2017
Saat
10:00 - 17:00
Adres
İNCİ HOLDING - İZMİR
Fiyat
Üye Firma: 350 TL + KDV TL TL
Üye Dışı Firma : 500 TL + KDV TL TL
Detaylı Bilgi

6S ile Kayıp Giderme

İşgücü bir işletmenin en önemli kaynağıdır. İşletmelerde ortaya çıkan işgücü kayıplarının nedenlerinden bazıları, çalışma ortamındaki düzensizlikten kaynaklanan aramalar, çalışma alanını düzenleme ve temizleme, arızalar ve iş kazalarıdır.  

İş yapım alanlarındaki düzensizlik ve kirlilik, kayıpları beraberinde getirdiği gibi şirketin imajının zedelenmesine de sebep olmakta, bu nedenle, ziyaretçilerden önce geniş çaplı düzenleme ve temizleme çalışmaları yapılmaktadır. 

Çalışma alanlarındaki ve makinelerdeki kirlilik, arızalara, iş kazalarına, üründe kalite sorunlarına ve sorunların gizlenmesine neden olmaktadır. 

6S, sürekli temiz, düzenli ve emniyetli bir işyeri için gerekli faaliyetlerin yapılması ve çalışanların bilinçlendirilerek temizlik ve düzenin sürekliliğinin sağlanması çalışmalarını kapsar. 

Hedef

İşletme kayıplarının azaltılması için, temiz, düzenli, emniyetli çalışma alanları ortaya çıkarmaya yönelik yapılması gereken faaliyetleri aktarmak, uygulama örnekleriyle kısa zamanda ve kalıcı iyileştirmeler yapılmasını sağlamaktır.

İçerik

İşletmelerde ortaya çıkan işgücü kayıpları ve bunların sebepleri, işletmelerde temizlik ve düzenin sağlanması ve  kurumsallaştırılması, iş güvenliği risklerinin tanımlanması ve bu risklere karşı tedbirlerin alınması, gelişen anormalliklerin derhal fark edilebileceği bir çalışma ortamının oluşturulmasına ait bilgiler ve uygulama örnekleri.

Katılımcılar

Kurumun her kademe yönetici ve çalışanları

EĞİTİME KATILMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN