[hlSlogan]
DFM/A ÜRETİM VE MONTAJ İÇİN TASARIM
Eğitim Veren Firma
StCC
Eğitimen Hakkında
OSMAN TIG
Tarih
19.10.2016 - 19.10.2016
Saat
10:00 - 17:00
Adres
TOSB - TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi 41480, Şekerpınar Çayırova KOCAELİ
Fiyat
Üye Firma: 320 TL + KDV TL TL
Üye Dışı Firma : 480 TL + KDV TL TL
Detaylı Bilgi

DFMA, ürünü daha geliştirme aşamasındayken dizayn ve üretimi birbirine entegre edip inceleyen bir tekniktir. Ürünün üretilebilirliğinin ve montaj edilebilirliğinin kolaylığını incelemek ve ölçmek  için bir dizi nümerik değerlendirme metodu kullanılır.

DFM, montaj sonrası ürünü oluşturacak parçaların (komponentlerin) kolay üretilebilirliğini tasarlama metodudur. Aynı zamanda DFM, üretimde kullanılacak en uygun maliyetli proses ve malzemeyi, ürünün daha tasarım aşamasında belirleyebilmek için kullanılan bir araçtır.

DFMA aynı zamanda ürünün komponentlerinin niteliklerinin ve fonksiyonel özelliklerini geliştirerek üründeki parça sayının minimize edilmesini hedefler.Daha da önemlisi, DFMA basit nümerik değerlendirme metotları ile üretim ve montajdaki Yalın Üretimin 7 önemli israfının minimize edilmesini destekleyen en önemli tasarım geliştirme araçlarından biridir.

Program, şirketlerin ürün tasarım süreçlerinde çalışan tasarımcı ve mühendislerin becerilerini geliştirmeyi amaçlarken aynı zamanda ürün geliştirme sürecine metot, proses ve üretim mühendislerini katmayı ve onlarında becerilerini geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu sayede daha iyi tasarımın yanında daha ucuz ve daha kolay üretilebilir ürünlerin geliştirilmesi de sağlanacaktır.

Bu eğitimin sonunda katılımcılar fonksiyonel analiz yöntemleri ile primer ve sekonder komponentleri tanımlayacaklar, tasarladıkları ürünün dizayn verimini hesaplayacaklardır. Bununla birlikte ürünün montajı sırasında kavrama, tutma, yerleştirme ve sabitleme analiz performanslarını da hesaplayarak şirketlerine aşağıdaki katkıları sağlayacaklardır:

·         Ürünlerin tasarım ve üretim hazırlık süreleri azaltılarak pazara daha kısa sürede girmeleri sağlanacaktır.

·         Üründeki parça sayısı azaltılarak daha ucuz ve daha yalın ürünlerin tasarlanması sağlanacaktır.

·         Ürünün daha kısa sürede üretilmesini gerçekleştirecekler ve Yalın Üretim sürecindeki kayıpları tasarım aşamasında azaltacaklardır.

İçerik:

- Yeni Ürün Geliştirme Süreci

- DFMA ya giriş

- DFM – Üretim İçin Tasarım Bölüm 1:

•          Fonksiyonel Analiz

•          Tasarımın Etkinliği (verimi)

- DFA – Montaj İçin Tasarım

•          Besleme Analizi

•          Uyum Analizi

- DFM – Üretim İçin Tasarım Bölüm 2:

•          Üretimi basitleştirmek için tasarım rehberi ve kuralları

•          Montaj kuralları

EĞİTİME KATILMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN