[hlSlogan]
POKA YOKE
Eğitim Veren Firma
YALIN AKADEMİ
Eğitimen Hakkında
SABRİ DENİZ
Tarih
12.10.2017 - 13.10.2017
Saat
10:00 - 17:00
Adres
TOSB - TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi 41480, Şekerpınar Çayırova KOCAELİ
Fiyat
Üye Firma: 700 TL + KDV TL TL
Üye Dışı Firma : 1000 TL + KDV TL TL
Detaylı Bilgi

Eğitimin Amacı:

Geleneksel kalite yaklaşımları kalite hatalarının kaçınılmaz olduğunu , fakat önemli olanın fabrikadan çıkmadan, müşteriye gitmeden önce yakalanması olduğunu savunur. Son ürün kalite kontrol, örnekleme esaslı proses kontrol ve İPK araçları yardımıyla hatalar müşteriye gitmeden önce tespit edilebilir ve iyileştirme çalışmaları yapılabilir.

 Yeni kalite yaklaşımı ise; Operasyonlarda proses girdilerine ait kusurları tamamen ortadan kaldırmanın imkansız olduğunu;  ancak  kazara ya da dikkatsizlikle yapılan kusurları ortadan kaldırmanın mümkün olabileceği fikrine odaklanır. Ancak kilit nokta; kusurların ve yanlış davranışların,  kusurdan hemen sonra geribildirim ve aksiyonun verilmesini sağlayan aygıt ve düzeneklerle hataya dönüşmeden engellenebilir olduğudur.

Poka Yoke araçları insanların dikkatsizce ve kusurlu hareket yapmasını önleyen ya da hata oluşmadan kusurları fark etmelerini sağlayan sistem, aygıt ve uygulamalardır.

Eğitimin amacı Yalın Üretim Sistemleri ve “ Sıfır Hata “ yaklaşımının önemli unsurlarından bir olan POKA YOKE kavramını katılımcılara tanıtmak, güncel hayat ve fabrika uygulamalarıyla aktarmaktır. Eğitimde katılımcılar vaka çalışmasıyla hata yapmaya açık bir sistemi hatasızlaştırmak için gerekli Poka Yoke çalışmalarını bire bir hayata geçirmiş ve deneyimlemiş olacaklardır.

Eğitimin İçeriği:

  • Geleneksel kalite yaklaşımları
  • “Sıfır Hata” yaklaşımı
  • Poka Yoke nedir?
  • Hata kaynakları ve kök neden analizi
  • Hatasızlaştırmanın sistematik yaklaşımı
  • Üretim ve hizmet sistemlerinde Poka Yoke uygulamaları
  • Vaka çalışması

Katılımcılar: Üretim ve kalite yöneticileri, çalışanları, takım liderleri ve konu uzmanları.

EĞİTİME KATILMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN