[hlSlogan]
SPC -- İSTATİSTİKSEL PROSES KONTROL
Eğitim Veren Firma
YALIN AKADEMİ
Eğitimen Hakkında
SABRİ DENİZ
Tarih
07.12.2017 - 08.12.2017
Saat
10:00 - 17:00
Adres
TOSB - TAYSAD Organize Sanayi Bölgesi 41480, Şekerpınar Çayırova KOCAELİ
Fiyat
Üye Firma: 700 TL + KDV TL TL
Üye Dışı Firma : 1000 TL + KDV TL TL
Detaylı Bilgi

Eğitimin Amacı:

Karmaşık kavramları yalın dille ve pratik uygulama örnekleri yardımı ile katılımcılara benimsetmek. Günlük hayata indirgenmiş SPC örnekleri ile geniş yelpazede kullanım alanlarını tanıtmak. ISO/TS 16949 temelinde uygulama alanlarını anlatmaktır.

İstatistiksel metotlar yardımı ile proseslerin kontrol altına alınması ve takibi aslında çok uzun yıllardan bu yana kurumlar bünyesinde uygulanmaktadır. İstatistiksel Proses Kontrolün en iyi uygulamaları otomotiv sektöründe gerçekleştirilmektedir. 
Bu eğitim, ISO/TS 16949 Kalite Yönetim Sistemi çerçevesinde tüm İstatistiksel Proses Kontrol uygulamalarını detaylı olarak ele almaktadır. Kolay takip edilebilir içeriği ve uygulamaları ile istatistiğin detaylarında kaybolmadan sadece gerekli seviyede istatistik bilgisi ile konular ele alınmaktadır. Bu eğitim içeriği Otomotiv Endüstrisi Aksiyon Grubu (AIAG) tarafından yayınlanan SPC kitapçığının revizyonuna göre sürekli olarak güncel tutulmaktadır.

 

Eğitimin İçeriği:

Bu eğitimde; genel istatistik bilgisi,  istatistiksel proses (süreç) kontrolü, bir sürecin değişkenliğini değerlendirmek ve sürecin devamlı istenen nitelikte ürün verme yeteneğinin nasıl sağlanacağı öğrenilecektir.

Ayrıca; temel istatistiksel süreç kontrolü tekniklerinin öğrenilmesi, uygulanması ve kontrol dışı durumlarda problemin kaynağının belirlenmesinde kullanılacak yöntemlerin tanınması konularında bilgi ve uygulamalar paylaşılacaktır. 

Değişkenlik kavramı, değişkenliğe sebep olan özel ve genel sebepler, değişkenlik kaynaklarının ayırt edilmesi ve alınması gereken aksiyonlar sektör uygulamalarıyla katılımcılara aktarılacaktır.

 

Katılımcılar: Orta ve üst düzey yöneticiler, mühendisler, teknik personeller

EĞİTİME KATILMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ FORMU DOLDURUN