[hlSlogan]
6S İLE KAYIP GİDERME İZMİR
Eğitim Veren Firma
KALDER İZMİR ŞB
Eğitmen Hakkında
DİLARA KARAÇOBAN (Özgeçmiş)
Tarih
08.05.2018, Salı - 08.05.2018, Salı
Saat
10:00 - 17:00
Adres
İNCİ HOLDİNG AKÇAY CAD. NO. 64/2 GAZİEMİR/İZMİR
Fiyat
Üye Firma: 350,00 TL + %18 KDV
Üye Dışı Firma : 500,00 TL + %18 KDV
Hesap Bilgileri
TAYSAD TAŞIT ARAÇLARI TEDARİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ
TC. İŞ BANKASI A.Ş. - Şube Kodu : 2429 - Hesap No : 43978
IBAN : TR22 0006 4000 0012 4290 043978
Detaylı Bilgi

6S ile Kayıp Giderme Eğitimi

İşgücü bir işletmenin en önemli kaynağıdır. İşletmelerde ortaya çıkan işgücü kayıplarının nedenlerinden bazıları, çalışma ortamındaki düzensizlikten kaynaklanan aramalar, çalışma alanını düzenleme ve temizleme, arızalar ve iş kazalarıdır.

İş yapım alanlarındaki düzensizlik ve kirlilik, kayıpları beraberinde getirdiği gibi şirketin imajının zedelenmesine de sebep olmakta, bu nedenle ziyaretçilerden önce geniş çaplı düzenleme ve temizleme çalışmaları yapılmaktadır.

Çalışma alanlarındaki ve makinelerdeki kirlilik, arızalara, iş kazalarına, üründe kalite sorunlarına ve sorunların gizlenmesine neden olmaktadır.

6S, sürekli temiz, düzenli ve emniyetli bir işyeri için gerekli faaliyetlerin yapılması ve çalışanların bilinçlendirilerek temizlik ve düzenin sürekliliğinin sağlanması çalışmalarını kapsar.

Hedef

İşletme kayıplarının azaltılması için, temiz, düzenli, emniyetli çalışma alanları ortaya çıkarmaya yönelik yapılması gereken faaliyetleri aktarmak, uygulama örnekleriyle kısa zamanda ve kalıcı iyileştirmeler yapılmasını sağlamaktır.

İçerik

İşletmelerde ortaya çıkan iş gücü kayıpları ve bunların sebepleri, işletmelerde temizlik ve düzenin sağlanması ve kurumsallaştırılması, iş güvenliği risklerinin tanımlanması ve bu risklere karşı tedbirlerin alınması, gelişen anormalliklerin derhal fark edilebileceği bir çalışma ortamının oluşturulmasına ait bilgiler ve uygulama örnekleri.