[hlSlogan]
ALPPLAS YENİ AR-GE MERKEZİ İLE GÜCÜNE GÜÇ KATTI18.09.2017 16:51
ALPPLAS ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR A.Ş.
1989 yılında İstanbul’da kurulan Alpplas Endüstriyel Yatırımlar A.Ş., Plastik ve Elektronik olmak üzere iki farklı iş kolunda, önde gelen küresel firmalarla çözüm ortağı ve sistem tedarikçisi konsepti ile hizmet vermektedir. Bolu ve İstanbul olmak üzere iki ayrı lokasyonda toplam 25.000 m2 kapalı alanda üretim yapmakta olan Alpplas, tasarım, geliştirme ve üretim süreçlerini tek çatı altında sunabilen ve bunu uzun soluklu işbirlikleri ile destekleyen az sayıdaki sanayi kuruluşundan birisidir.
 
Arçelik, BSH, Vestel, Electrolux, Atlantic Group gibi küresel  beyaz eşya üreticileri;  Farba,  Feka, Volkswagen,  Volvo, Toyota gibi otomotiv sektöründeki müşterileriyle birlikte  tasarım, geliştirme ve üretim aşamalarında pek çok proje yapmaktadır. Özellikle elektronik sektöründeki müşterilerine tasarım, test-otomasyon desteği verebilmek için kuruluş içerisinde 2013 yılından beri Ar-Ge faaliyetleri sürdürülmektedir.
 
Endüstride ve ürünlerde dijital dönüşüm yaşanmaya başlamışken, Alpplas Kurumsal Stratejilerine uygun olarak bu dönüşümün içinde ve hatta öncülerinden birisi olabilmek için var olan Ar-Ge bölümünü yatırımlarla büyütmek ve resmi Ar-Ge Merkezi belgesini alabilmek için 2017 yılının başından itibaren çalışmalarını hızlandırmıştır. Bu amaçla yapılan çalışmalarla kuruluşunu tamamladığımız Ar-Ge Merkezimiz, 11 Eylül 2017 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye’nin 617. Ar-Ge Merkezi olarak onaylanmıştır.
Kaynak :Alpplas