[hlSlogan]
HATKO ELEKTRONIC´S YENİ KAPLAMA TESİSİ11.09.2017 13:53
HATKO ELEKTRONICS

1995 yılından beri Türkiye’nin ilk ve tek elektrolitik Reel-to-Reel terminal ve hammadde kaplama tesisine sahip olan Hatko Elektronics, 2017 Ağustos ayı itibari ile Avcılar’da bulunan Fabrikasında kurduğu yeni tesisi kaplama kapasitesini %50 oranında yükseltmesine ek olarak, selektif ve gümüş kaplama alanlarında işlevselliğini arttırmıştır. Elektrolitik Reel-to-Reel tesisleri, dökme/banyo kaplamalardan farklı olarak birbirine bağlı metal ürünlerin ve hammadde şeritlerinin hızlı, selektif ve kaliteli kaplanmasına izin vermektedir. 

Hatko Elektronics tarafından kaplanan ürünler Savunma, Otomotiv, Beyaz Eşya ve Elektronik sektörlerinde kullanılan elektriksel akim verme özeliğine sahip metal parçalarda kullanılmaktadır ve bu sektörlerin kalite gerekliliklerine uymaktadır. Hatko Elektronics mevcut tesislerinde 1995’den beri hem kendi ürünlerini hem de müşterileri için bakır, gümüş, nikel ve kalay kaplaması yapmaktaydı. Yeni tesisi ile Hatko Elektronics Altın kaplama dahil yeni kaplama tiplerini ve proseslerini, daha da ekonomik olarak yapmayı planlamaktadır.

Ek olarak kaplama tesislerinde kullanılan su tüketimini minimize etmek ve su kalitesini iyileştirmek adına, Hatko Elektronics su geri dönüşüm tesisi yatırımını yine Ağustos ayında tamamlamış bulunmaktadır. Bu tesis sayesinde suyun kalitesi her zaman 40µs altında bulunacak ve kullanılan su miktarı tamamı ile sisteme geri verilecektir.

Mühendisliği Hatko Elektronics şirketine ait olan, yerli yapım Reel-to-Reel kaplama ve su geri kazanım tesisleri ile Hatko Elektronics ’in hedefi müşterilerimize Nikel, Bakir, Kalay, Gümüş ve Altın metal kaplama alanlarında en iyi ve çevre ’ye duyarlı hizmeti sunmaktır.

Hatko Elektronics’in misyonu hem yurt içi demde yurt dışı genelindeki müşterilerimize yüksek kaliteli, düşük maliyetli zamanında üretim ve sevkiyat sağlamaya devam etmektir.

Kaynak :HATKO ELEKTRONICS