[hlSlogan]
HEMA ENDÜSTRİ HİNDİSTAN´DA FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR22.11.2017 15:49
HEMA ENDÜSTRİ A.Ş.

Sektörün önemli firmalarından Hema Endüstri AŞ Hindistan’a yaptığı yatırımla gücüne güç kattı. Tesis yönetisicisi Sn. Özgür Dindar'ın verdiği bilgiye göre tesis Hindistan’da endüstriyel faaliyetlerin yoğun olduğu Pune şehrinin Chakan Sanayi bölgesindedir. Bölgede otomotiv ve traktör gibi birçok ana sanayi bulunmaktadır. Bölge hem lojistik, hem de vasıflı insan gücü açısından oldukça avantajlıdır.

Hindistan'a yatırım yapma sebeplerine değinen Sn. Dindar açıklamasında Hindistan'ın şu an Hema Endüstri ürünleri için büyük bir pazar oluşturduğunu,bu pazarda bulunmak, müşteri ve rakiplerin bu ülkedeki üretim tesislerine yakın olmak gibi sebeplerle üretim tesisi 2016 yılında devreye girmiştir.

Bu tesis Hema Endüstri'nin yurtdışındaki ilk üretim tesisidir. Tesiste çeşitli aks ve Hidrolik lift montajı yapılmaktadır. Açılamalarına devam eden Sn. Dindar Hindistan’da montaj ve test hattının olmasının Hema Endüstri'ye sadece düşük işçilik ve düşük fiyata alt parçaları satın almamızı sağlamadığını, bunun yanı sıra yılda 600.000 adet traktör üreten bir ülke pazarında söz sahibi olma şansı tanıdığını belirtti.

Sn. Dindar, Ayrıca söz konusun tesisin satın alma ofisi olarak ta faaliyet gösterdiğini sözlerine ekledi.

Kaynak :Hema Endüstri