[hlSlogan]
KIRPART AR-GE MERKEZİ OLDU25.08.2017 17:14
KIRPART OTOMOTİV PARÇALARI SAN. TİC. A.Ş.

KIRPART AR-GE MERKEZİ OLDU

KIRAÇA Holding bünyesinde, ülkemize 20 yıldır teknoloji ve dizayn kabiliyeti bakımından önemli katma değerler sağlayan sanayi kuruluşlarından KIRPART, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile imzalanan anlaşma kapsamında, AR-GE merkezi olarak tescillendi.

Tasarım ve üretim proses kabiliyetleri ile tüm dünyadaki rakipleri arasında farklı bir konuma sahip olan KIRPART, pek çok uluslararası ürün patentinin de sahibi olarak öne çıkan sanayi kuruluşları arasında.

KIRPART artık AR-GE merkezi olma özelliği ile, yeni ve inovatif teknolojiler geliştirip, geliştirilen teknolojileri yılların tecrübesiyle harmanlayarak, pazara her zaman kusursuz parçalar üreten kimliğini pekiştirecek ve mevcut kapasitesini ileri taşıyacak.

Müşterilerinin talebine göre spesifikasyon geliştirme konusunda dünyadaki bir kaç temsilcisinden biri olarak öne çıkan köklü firma, AR-GE merkezi kimliği ile artık orijinal ekipman imalatı sektöründe pazar payını zirveye sabitleyerek, üretim teknolojilerinde dünya standartlarını belirleyen konumunu daha ileriye taşımayı hedefliyor.

Üretiminin yüzde 90’ını OEM kapsamında gerçekleştiren KIRPART, sıfıra yakın hata payı ve müşteriye özel dizayn kabiliyeti ile sahip olduğu ayrıcalıklı konumunu AR-GE merkezi olarak yeni bir seviyeye ulaştırmış oldu.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın 5746 nolu kanun kapsamında gerçekleştirdiği denetimler neticesinde KIRPART, artık bir AR-GE merkezi olarak ülkemiz sanayisinin lokomotiflerinden otomotiv sektörünün başat oyuncularından biri olan konumunu sağlamlaştırmış olmuştur.

Kaynak :KIRPART OTOMOTİV