[hlSlogan]
TEKNO KAUÇUK, TÜRK OTOMOTİV SEKTÖRÜNDE 100’ÜNCÜ AR-GE MERKEZİ OLARAK TESCİLLENDİ14.12.2017 15:57
TEKNO KAUÇUK SANAYİİ AŞ

1959 Yılından beri anti vibrasyon ürünleri başta olmak üzere Otomotiv, Beyaz Eşya ve Savunma Sanayii sektörlerine çalışmakta olan Tekno Kauçuk, ihtisas konularında yaratıcılık, hız ve esnekliği tesis ederek yeni ürün ve teknolojiler üretmek amacıyla lider şirket olma vizyonu doğrultusunda Gebze OSB merkez fabrikasında Ar-Ge merkezini kurmuştur.

Bu amaçla başlatılan süreç sonrasında Tekno Kauçuk, T.C. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Türkiye'nin 687’inci, Otomotiv sektörünün de 100’üncü Ar-Ge Merkezi olarak tescillenmiştir.

Tekno Kauçuk, ihtisas konusu ürünlerde tasarım ortağı olma kapasitesi ve kabiliyetleri sayesinde yalnızca ürün değil, ürünün kullanım alan ve koşullarına dair bilgi birikimine sahip uzman mühendisleri ile geçmişte olduğu gibi gelecekte de birçok projede müşterilerinin yanındadır.

Proje yönetimi, doğru fikri gerçek hayata uygulamanın yanında, bunu doğru belgelemeyi ve en önemlisi tüm bu süreçleri mutabık kalınan sürede tamamlamayı gerektirir. Tekno Kauçuk’un son yıllardaki yatırımları ile oluşturulan kimyasal ve proses analizi ile deneysel karışım laboratuvarı yanında ürün validasyonu için oluşturulan Türkiye’de ilk ve tek özel şok ve titreşim laboratuvarı, çevresel test ile metroloji laboratuvarlarında yalnızca malzeme testleri değil, ürün validasyon testlerini de kendi bünyesinde yapabilecek konuma gelmiştir. Bu alt yapı, otomotiv sanayiden beklentilerin en yüksek noktaya ulaştığı savunma sanayisine, birçok farklı projenin hayata geçirilmesi sürecini de kısaltmaktadır.

Ar-ge faaliyetleri için tasarım, simulasyon ve validasyon konusunda üst düzey imkânları bünyesinde bulunduran Tekno Kauçuk, validasyonla ilgili araç parkında yeralan test cihazları, lazer tarayıcısı, çevresel test kabinleri ve tuz sisi kabini gibi araçlara üç eksenli hidrolik test makinası, elektromekanik shaker, torsiyonel test cihazı ve orta ağırlıkta şok test makinasını da katarak, tam teşekküllü ve TS EN ISO/IEC 17025:2012 standartı kapsamında akredite bir Şok ve Titreşim Merkezi'ni sektörün hizmetine sunmaktadır.

Kaynak :TEKNO KAUÇUK