DEPO YÖNETİMİ VE MILKRUN


Başlangıç Tarihi 14 Ocak 2021,Perşembe 10:00 - 16:00 Bitiş Tarihi 14 Ocak 2021,Perşembe 10:00 - 16:00 Adres ZOOM
Eğitim Veren Firma İDEALKOÇ Eğitmen ASLI CEYHAN Özgeçmiş

Üye 350,00 ₺ + %18 KDV Üye Dışı Firma 400,00 ₺ + %18 KDV Hesap Bilgileri TAYSAD TAŞIT ARAÇLARI TEDARİK SANAYİCİLERİ DERNEĞİ İKTİSADİ İŞLETMESİ TC. İŞ BANKASI A.Ş. - Şube Kodu : 2429 - Hesap No : 43978 IBAN : TR22 0006 4000 0012 4290 043978

DEPO YÖNETİMİ VE MILKRUN

Tedarik Zinciri yönetiminin en önemli yapı taşlarından biri olan stok yönetimi akışa nasıl hizmet vermelidir. Tedarik zincirinde akışı kesen stoklar nasıl yönetilmelidir? Stokların olmasına rağmen hep olmayan malzemeden dolayı üretimdeki duruşlar nasıl engellenir? Milkrun, işletmelerin tedarikçilerinden temin ettikleri malzemeleri ihtiyaç duydukları zamanda, sadece ihtiyaç duydukları miktarlarda temin edebilmelerini sağlamak, tedarik malzemesi stoklarını azaltarak veya ortadan kaldırarak stok maliyetlerini düşürmek ve siparişlerin tedarikçilere aktarıldığı bilgi akışını etkin yönetmek amacıyla kullanılan malzeme temin sistemidir. Milkrun sistemi adını süt üreticilerinden sütlerin günlük olarak toplandığı ve müşterilere dağıtıldığı süt toplama ve dağıtım sisteminden alır. Milkrun sayesinde ambarlar, dağıtım merkezleri ortadan kaldırılır, daha sık sevkiyat yapılır, daha küçük kapasiteli kamyonlar, geri dönüşümlü standart kasalar kullanılır.

Depo yönetimi ve Milkrun eğitiminde stok yönetimi konusundaki temel kavramlar anlatılacağı gibi, stokların saklandığı depoların nasıl yönetileceği, tedarikçilerle ilişkilerin nasıl yürütüleceği ve deponun hizmet verdiği üretim ile ilişki yönetimi gibi konular anlatılmaktadır.

  • Depo ve Süpermarket Kavramı
  • Supermarket Tasarımı
  • Süpermarket yönetimi
  • Tedarikçi Siparişleme Sistemleri
  • Tedarikçi sipariş yönetimi
  • Depo üretim arasındaki Sipariş Yönetimi
  • Üretim Besleme Sistemleri
Alternate Text

Son katılım tarihi dolmuştur.