TAYSAD 12. Kıyaslama Çalışması Tamamlandı

TAYSAD 12. Kıyaslama Çalışması Tamamlandı
18 Kasım 2013, Pazartesi 06:31
TAYSAD tarafından, otomotiv tedarik sanayi firmalarının özellikle üretim ile ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunma süreçlerini birbirleriyle kıyaslamaları amacıyla gerçekleştirilen ve 2002 yılında başlatılan Kıyaslama Çalışması’nın onikincisi tamamlandı. Rekabet gücünün artırılmasında önemli bir araç oluşturan TAYSAD Kıyaslama Çalışması’na, 48 üye firma 50 tesis bazında iştirak etti.

TAYSAD tarafından, otomotiv tedarik sanayi firmalarının özellikle üretim ile ürün ve hizmetlerini müşterilerine sunma süreçlerini birbirleriyle kıyaslamaları amacıyla gerçekleştirilen ve 2002 yılında başlatılan Kıyaslama Çalışması’nın onikincisi tamamlandı. Rekabet gücünün artırılmasında önemli bir araç oluşturan TAYSAD Kıyaslama Çalışması’na, 48  üye firma 50 tesis bazında iştirak etti.
 
TAYSAD Kıyaslama Çalışması, tesislerin endüstri içindeki diğer tesislere, genel olarak ve imalat süreçlerine göre karşılaştırılması olanağı sağlayarak, tesisleri için önemli faydalar sağlamanın yanısıra, müşterilerden gelen özel standart taleplerine de cevap verecek bir çalışmadır.
 
Çalışma kapsamında değerlendirilen ölçütlere ilişkin sonuçlar, yalnızca katılımcı firmalarla gizlilik ilkeleri içerisinde firma isimleri açıklanmadan  paylaşılmış olup, sonuçlar ve değerlendirme süreci, çalışmada yer alan kuruluşların katılımıyla 21 Haziran 2013 tarihinde yapılan Paylaşım Toplantısı’nda gözden geçirildi.
 
TAYSAD Genel Koordinatörü Süheyl Baybalı ve Kurumsal İletişim Uzmanı Sevgi Özçelik’in evsahipliğinde gerçekleştirilen toplantıda, çalışmanın genel analiz sonuçları paylaşıldı. Interaktif ortamda yapılan toplantıda, katılımcıların da görüşleri ve önerileri alındı. Toplantının sonunda, tüm katılımcılara katkılarından dolayı teşekkür edilerek katılım sertifikaları ile sonuç raporları teslim edildi.